NAŠE SLUŽBY

naše služby pedikúra

Přístrojová pedikúra je v České republice zhruba od roku 1990 a patří mezi naše nejčastější služby. Je to špičková, profesionální, šetrná metoda nanejvýš vhodná pro diabetiky, kardiaky a jiné rizikové skupiny klientů. Metoda sama snižuje na nejmenší možnou míru hygienická rizika, nepoužívá ostré nástroje, je bezpečná a snižuje na minimum riziko poranění.

Podologie je definována jako relaxační, rekondiční a preventivní péče o nohy. Podolog dokáže zhodnotit stav nohou, provést jejich základní vyšetření, umí si poradit se zarůstajícím nehtem, poradí při potíží s vbočeným palcem, zhotoví individuální korektor. Podologie je obor široce rozkročený mezi několika medicínskými specializacemi (ortopedie, diabetologie, chirurgie, dermatologie) a několika řemeslnými činnostmi (ortonyxie, protetika, pedikúra). Jsme členy České podologické společnosti.

naše služby podologie
fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Vychází z bohaté znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům. Nabízíme i poúrazovou fyzioterapii, která však není hrazena zdravotní pojišťovnou. Zato s výrazně kratší čekací dobou.

Naše nohy plní dvě základní funkce: nesou hmotnost celého těla a zajišťují náš pohyb. K těmto účelům jsou skvěle konstruovány. Stavbu kostry chodidla tvoří důmyslné klenby jejichž udržení ve funkčním stavu je závislé na těchto faktorech:

  • celkový tvar kostry nohy a jednotlivých jejích kostí
  • vazivový systém nohy
  • svaly nohy

Co můžete udělat pro zdraví svých nohou?

naše služby péče o nohy
naše služby masáže

Mezi naše služby patří i  základní relaxační masáže zad a šíje, případně masáž nohou – tedy od kotníků po plosku nohy, a také reflexní masáže. Oba jsme prošli odborným masérským vzděláním.