NOVINKY

Vážení zákazníci

Vážení zákazníci,

doufáme, že se máte krásně a neopouští vás optimismus, navzdory současné situaci.

I letos u nás můžete zakoupit  dárkové poukazy pro rok 2022. Poukazy je možno zakoupit osobně v provozovně nebo je vyžádat e-mailem.
Pro více informací nám nás kontaktujte na telefonu uvedeném na poukazu či e-mailu info@celyclovek.cz.

Váš nespěchající tým

Masáž nohy
Zvířecí tlapička
Dětské nožičky u sebe
Masáž ruky

Vážení zákazníci

Níže jsme si pro vás připravili návod na domácí ošetření zarostlých nehtů. Pod textem jsou ještě dvě videa s názornými ukázkami. V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat.

Zarůstající nehty

Zarůstání nehtů může mít různé příčiny od špatného zastřižení nehtu, přes útlak prstců v nevhodné obuvi, onemocnění nehtu, úraz až po genetické dispozice.

Podstatou nepříjemných a bolestivých komplikací zarůstajícího nehtu je tlak nehtové ploténky na kůži kožního valu. Tento tlak může způsobit i zánět z mechanické příčiny s následným hnisáním i krvácením.

Zarůstající nehet mívá své vývojové fáze. Od lehké bolesti při tlaku na prstec, přes zarudnutí až po hnisavé záněty a krvácení. Pokud už došlo k těžšímu stavu, je třeba vyhledat lékaře, aby zhodnotil stav a rozhodl o léčení zánětu.

Existují dvě základní řešení zarůstajících nehtů: chirurgické a konzervativní.

Chirurgické řešení obvykle spočívá v tzv. parciální ablaci, čili zúžení nehtu seříznutím a tím uvolněním tlaku nehtu na kožní val. Tento zásah má okamžitý úlevný efekt, avšak ve značném procentu se obtíže po čase vracejí. [*]

Konzervativní řešení je pomalé, dlouhodobé, spočívá v pravidelné péči o nehet, jeho úpravu, podkládání, tamponování a případně i rovnání nehtu pomocí nehtového rovnátka (stejný princip jako u rovnátek zubních). Toto řešení je dražší (nehradí zdravotní pojišťovna), probíhá v časovém horizontu mnoha měsíců, ale mívá obvykle minimální procento návratu obtíží.

Našim klientům obvykle doporučujeme tento postup: pokud to není nezbytně nutné (to je vždy potřeba posoudit individuálně), zachovat nehet bez poškozujících zásahů. Každé trauma nehtu, ať už způsobené úrazem nebo chirurgickým zásahem, může poškodit růstovou část nehtu a způsobit tedy i trvalé poškození nehtu, v krajním případě i zástavu jeho růstu. Pokud je nutné chirurgický zásah provést, doporučujeme po zahojení rány následnou péči odborníka – podologa, která může předejít opakování potíží.

Domácí péče o zarůstající nehet

Pokud se z jakýchkoliv důvodů není možné při vzniku obtíží v krátkém čase dobrat pomoci odborníka, ať už lékaře nebo podologa, je možné a vhodné o zarůstající nehet pečovat i doma a omezit některé bolestivé projevy.

Především je potřeba co nejvíce omezit kontakt nehtu s kůží nehtového valu. Můžeme to provést tak, že odstřihneme malý kousek netkané textilie, buničiny nebo něčeho podobného, namočíme do dezinfekčního roztoku (Betadine, Tea Tree olej a podobně) a vhodným nástrojem – například z běžné manikúry – tamponek vsuneme mezi nehet a kůži. Na tampon pravidelně 1x denně kápneme dezinfekci, tampon vyměňujeme podle potřeby – nejdéle však 1x za 3-4 dny. Dále můžeme použít vhodnou, dobře držící náplast či tejpovací pásku, opatrně nalepit na kožní val postižené strany prstce a odtáhnout pomocí pásky val od nehtu. Důležitá je také pečlivá hygiena a koupele například v řepíku, šalvěji či heřmánku. Koupel by neměla trvat déle jak 10 minut. Někdo doporučuje pro koupel i roztok soli. Je nutné také poskytnout prstci dostatek prostoru a omezit jakýkoliv tlak na něj. Proto je vhodné nosit dostatečně prostornou obuv, případně obuv otevřenou. Je-li postižený například nehet na palci v jeho části přivrácené k ostatním prstcům, je také možné vyrobit doma korektor – například ze složeného tamponu buničiny, z vaty apod. a s jeho pomocí oddálit druhý prstec od palce tak, aby nedocházelo k tlaku na palec.

A jako vždy je důležitá prevence:

  • Správně zastřihovat nehty u prstců nohou. Na rozdíl od prstů rukou se nehty na nohách nezastřihují do obloučku, ale rovně!
  • Nosit dostatečně širokou a pohodlnou obuv, ve které budou prstce minimálně stlačeny k sobě.
  • Vyvarovat se traumat prstců.
  • Pravidelně o nehty pečujte, případně svěřte péči o ně odborníkům.
[*] Existuje ještě jedno, úspěšnější, chirurgické řešení, a to je zákrok tzv. Vandenbosovou metodou. Provádí jej ovšem zatím pouze jediné pracoviště v ČR – MUDr. Jakub Vlasák, Centrum preventivní medicíny, Prevence 2000 spol. s r.o., Londýnská 59, Praha 2, www.chirurgienehtu.cz

Novinky v ceníku – vzhledem k skokovému nárůstu cen ochranných prostředků a dezinfekcí jsme byli nuceni upravit ceny našich služeb. Aktuální ceník najdete zde:

Níže naleznete video, ze kterého si můžete udělat představu o tom, jak vypadá přístrojová pedikúra v naší provozovně: 

Níže můžete shlédnout film Nezůstaneš sama, zabývající se ženami s karcinomem prsu, na kterém jsme se podíleli, a který byl natočen ve spolupráci s nemocnicí v Litomyšli: 

Nehtová rovnátka systému Ross Fraser aplikujeme v naší provozovně. Jedná se o konzervativní řešení některých případů zarůstajících nehtů. Vyrábíme také individuální silikonové meziprstní korektory.

V naší provozovně používáme skvělé krémové pěny na nohy německé výroby Callusan.
Tyto pěny můžete u nás zakoupit či objednat. Pěny běžně používáme při pedikérském ošetření nohou, takže je u nás můžete osobně vyzkoušet.

novinky Callusan